باغ در شهریار,باغ ویلا در شهریار,باغچه در شهریار,املاک شاد شهریار

http://shadmelk.com/

کردامیر کجاست?

ارباب و بومی بزرگ کردامیر به نام حجازی میباشد که تمام پلاک ثبتی این روستا بنام حجازی میباشدروستای کردامیر از شمال و شرق منتهی به کردزار میشود و از جنوب به شفیع اباد و از غرب به کرد امیر متصل میباشد و از دیگر اقوام بومی این روستا به خرقانی و بهارلو و افشار نیز میتوان اشاره کرد و بلوار اصلی به نام شهید مداحی میباشد و این روستا بدلیل داشتن باغات بکر و اباد با اب مناسب مورد توجه سرمایه گذاران و کسانی که بدنبال ییلاقات برای گذراندن اوغات فراغت میباشد را به خود جلب کرده اسیت و چند کوچه باغی که ویلا های…

how to create a dropdown menu tutorial
کردامیر کجاست?
درباره ملک :

ارباب و بومی بزرگ کردامیر به نام حجازی میباشد که تمام پلاک ثبتی این روستا بنام حجازی میباشد

روستای کردامیر از شمال و شرق منتهی به کردزار میشود و از جنوب به شفیع اباد و از غرب به کرد امیر متصل میباشد و از دیگر اقوام بومی این روستا به خرقانی و بهارلو و افشار نیز میتوان اشاره کرد و بلوار اصلی به نام شهید مداحی میباشد و این روستا بدلیل داشتن باغات بکر و اباد با اب مناسب مورد توجه سرمایه گذاران و کسانی که بدنبال ییلاقات برای گذراندن اوغات فراغت میباشد را به خود جلب کرده اسیت و چند کوچه باغی که ویلا های انها زبانزده خاص و عام است ار قبیل: کوچه شهدا ،کوچه یاس و شهید ایروانی میباشد

کردامیر، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شهریار در استان تهران ایران است.

جمعیت

این روستا در دهستان جوقین قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۰)، جمعیت آن ۱٬۸۹۸ نفر (۵۳۲ خانوار) بوده‌است.

منابع

 • از معروف ترین مکان روستای کردامیر میتوان به امام زاده هارون ان نام برد که در متن پایین بشرح توضیح میدهیم

  گفته مي شود ازاعقاب امام موسي كاظم (علیه السلام) است .
  درباره شخصیت مدفون بقعه نوشته اند که وی هارون بن امام موسی کاظم (علیه السلام) است که این مطلب بر تابلویی در اطراف بقعه نصب می باشد و هیچ یک از علمای انساب به هجرت هارون درشهر ری اشاره ننموده بلکه وی سیدی از نوادگان امام حسن مجتبی (علیه السلام) است که نسب شریفش از قرار زیراست: ابوالحسن هارون الاقطع بن الحسین بن محمد بن هارون بن محمد بن القاسم بن الحسن بن زید بن الامام الحسن (علیه السلام).
  بنا به گفته این طباطبا امامزاده هارون (علیه السلام) از واردین شهرری است و دارای ۲ فرزند به اسامی ابی القاسم حسین و علی بود که بلاعقب فوت نموده است.
  بنای ساختمان بقعه طبق سنگ قبری که در اطراف آن پیدا شده مربوط به ۸۵۰ سال قبل بوده است، باید مربوط به قرن هفتم یا ششم هجری باشد، بنایی است بسیار عالی و تازه ساخت با گنبد عرقچینی که به سبک همان آثار قرن ششم و هفتم باقی مانده است. در جلوی درب ورودی ایوانی به درازای هفت متر که به وسیله دو ستون و پایه استوار می باشد وجود دارد. نقاشیهای ساده و ظریف در زیر گنبد به چشم می خورد که ظاهراً مربوط به دوران قبل است. ساختمان قدیمی بقعه بسیار قدیمی و دارای گنبدی خشتی که فاقد گلدسته و الحاقات جانبی بوده است.

  آدرس :استان تهران ـ شهرستان شهریار ـ بخش مرکزی ـ شهر شهریار ـ دهستان جوقین ـ روستای کردامیر

700

701

702

703