باغ در شهریار,باغ ویلا در شهریار,باغچه در شهریار,املاک شاد شهریار

http://shadmelk.com/

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر مسکن,تاثیر گرانی بنزین بر مسکن

تاثیر گرانی بنزین بر مسکن,تاثیر افزایش قیمت بنزین بر مسکن,گرانی مسکن تا کجا,تاثیر افزایش قیمت بنزین بر دلار,تاثیر افزایش قیمت بنزین بر طلا,گرانی مسکن در راه است

how to create a dropdown menu tutorial
تاثیر گرانی قیمت بنزین بر اقتصاد و مسکن در ایران
درباره ملک :

تاثیر گرانی قیمت بنزین بر اقتصاد و مسکن در ایران

به گزارش شاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، میثم موسایی، یک اقتصاددان در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت بنزین بر روی اقتصاد ایران چه تاثیری دارد عنوان کرد میزان تقاضا و عرضه بنزین تابع قیمت، متوسط درآمد جامعه و قیمت سایر کالاها است. وی افزود با افزایش قیمت بنزین بدون شک میزان تقاضا برای خرید آن نیز کاهش پیدا می‌کند که چنین موضوعی بر روی اقشار متوسط و زیر خط فقر تاثیر مستقیم می‌گذارد؛ زیرا این افراد با خودروهای شخصی خود کسب درآمد می‌کردند که با افزایش قیمت بنزین با مشکل جدی روبه‌رو خواهند شد. از این رو بدون شک افزایش نرخ بنزین تاثیر منفی اقتصادی، مشکلات روانی و فرهنگی زیادی را به همراه خواهد داشت.

این اقتصاد دان در ادامه افزود نرخ بنزین با گرانی و تورم دارای رابطه‌ای مستقیم است؛ زیرا نرخ بنزین جهانی بوده و افزایش آن بر روی سایر بخش‌ها نیز تاثیر خواهد گذاشت. از این رو با افزایش این سوخت باید شاهد پیامدهای اجتماعی زیادی باشیم. همچنین اگر تبعات افزایش نرخ بنزین را در نظر نگیریم و نرخ این سوخت را افزایش دهیم، نرخ تورم نیز به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند؛ چراکه بنزین به راحتی بر روی سایر کالاها تاثیر مستقیمی می‌گذارد و بنزین جزو کالاهایی محسوب می‌شود که افزایش قیمت آن باعث ایجاد تورم خواهد شد.

قیمت بنزین

این اقتصاددان در ادامه اضافه کرد قطعا با افزایش نرخ بنزین، میزان تورم نیز با رشد شدیدی مواجه می‌شود که به دنبال آن هر کالایی که با حمل‌ونقل رابطه مستقیم داشته باشد، گران خواهد شد. وی افزود بدون شک طبقه‌های متوسط و فقیر جامعه با افزایش نرخ بنزین با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهند شد و نارضایتی‌های مردمی زیادی را به دنبال خواهد شد. این اقتصاددان تاکید کرد دولت نباید به‌ یکباره نرخ بنزین را افزایش دهد و این موضوع برای فضای اقتصادی کشور مناسب نخواهد بود. افزایش نرخ بنزین می‌بایست با در نظر گرفتن اقتصاد کشور انجام شود.

قیمت بنزین نباید بر اساس نرخ جهانی تعیین شود

میثم موسایی در پایان خاطرنشان کرد اگر بخواهیم نرخ بنزین در ایران را به نرخ‌های جهانی نزدیک کنیم، تبعات منفی زیادی به همراه دارد و برای شرایط فعلی اقتصاد کشور مناسب نیست؛ زیرا ایران با تحریم‌های گسترده‌ای مواجه است و همچنین در ایران حقوق مردم بر اساس دلار محاسبه نمی‌شود. از این رو تعیین قیمت سوخت بر اساس دلار و نرخ‌های جهانی کار منطقی نخواهد بود. وی افزود برای رسیدن به قیمت واقعی بنزین، می‌بایست به تدریج طرح‌هایی را انجام داد و نمی‌توان به یکباره قیمت آن را به دو برابر میزان فعلی افزایش دهیم. افزایش نرخ بنزین با افزایش سایر کالاها رابطه مستقیم دارد و تورم شدید برای اقشار متوسط و زیر خط فقر مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

 

رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: با توجه به چشم‌انداز سال ۹۸ به نظر می‌رسد که سال آینده شاهد افزایش قیمت حامل‌های انرژی باشیم و ازاین‌رو با بالا رفتن قیمت بنزین، قیمت مسکن هم تا حدودی گران خواهد شد.

به گزارش شاد نیوز، سرعت کاهش معاملات کند شده و سرعت افزایش معاملات کمتر از گذشته به چشم می‌خورد. آیا با افزایش قیمت بنزین، قیمت خانه هم گران خواهد شد؟

رئیس اتحادیه املاک تهران درباره اینکه چرا سرعت کاهش معاملات کند شده و در مقابل هم سرعت افزایش معاملات کم شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: سال ۹۱ همانند امسال شاهد رهاسازی فنر نرخ ارز بودیم. در حقیقت قیمت دلار نیز در آن زمان تا مرز ۵ هزار تومان هم رسید اما با مدیریت بانک مرکزی قیمت این ارز فروکش کرد. در حالی که طی شش سال گذشته قیمت دلار به نرخ سه هزار و ۵۰۰ تومان نزدیک شد اما قیمت مسکن فروکش نکرد؛ چرا که هزینه تمام‌شده ساختمان با نوسانات نرخ ارز بالا رفت و نرخ دستمزد کارگران هم گران شد.

مصطفی قلی‌خسروی افزود: بنابراین با توجه به افزایش یک‌باره قیمت خانه در سال ۹۷ سرعت کاهش معاملات کند و سرعت افزایش معاملات کم شده است. این در حالی است که در بازار مسکن موضوعی به نام رکود وجود ندارد؛ چرا که در سطح بازار معاملات خرید و فروش مسکن وجود دارد اما روند آن نسبت به سابق کمتر شده است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به افزایش نرخ تمام‌شده قیمت ساختمان، فروشنده نیز کالای مصرفی را در صنعت ساختمان مورد محاسبه قرار داده و به دست خریدار می‌رساند. ابتدای سال ۹۷ نیز شاهد نوسانات نرخ ارز بودیم و از سوی دیگر قیمت طلا و شاخص بورس هم افزایش یافت. بنابراین طبیعی است که قیمت مسکن در این بازه زمانی پا به پای دیگر عناصر گران شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قیمت خانه گران خواهد شد یا خیر؟ گفت: با توجه به چشم‌انداز سال ۹۸ به نظر می‌رسد که سال آینده شاهد افزایش قیمت حامل‌های انرژی هستیم و ازاین‌رو با بالا رفتن قیمت بنزین، قیمت مسکن هم تا حدودی گران خواهد شد.

 به نقل از گجت نیوز و تجارت نیوز