تلفن : 4646974- 0912
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

سیزده بدر چه روزی است؟

معنی کلمه سیزده بدر چیست؟

یعنی روز 13 فروردین بیرون از خانه زدن و رفتن به دل طبیعت

سیزده بدر، سیزدهمین روز فروردین هر سال، به عنوان روزی باستانی برای ایرانیان محسوب می گردد و از جمله روزهای تعطیل رسمی کشور است.

این روز را در روز 13 ماه فروردین قرار دادند و شاید بتوان این موضوع را اثبات نمود که روز نحسی در تاریخ سالیانه ایرانیان وجود ندارد…

تاریخچه سیزده بدر را به زمان جمشید نسبت می دهند و از آن زمان تا به امروز این مراسم هر ساله پرشکوه تر از سال های قبل در بین ایرانیان برگزار شده است.

و از دیگر اعتقادات بر مبنای کشته شدن یکی از دشمنان به دست سردار ایرانی میباشد

از عادت های مختص به این روز که هر ساله رعایت می شود، رفتن به طبیعت با افراد خانوادگی و تعداد بالا، کباب پز کردن غذا و چایی درست کردن روی ذغال، گره زدن سبزه ها به منظور باز شدن بخت و انواع بازی های مدرن و محلی است.

و شهرستان شهریار به دلیل داشتن باغ های بکر و متعدد میزبانی بزرگ و خوب یرای 13 فروردین میباشد و حتما در این روز به شهر شهریار سفر نمایید و از جاذبه های طبیعی و کوچه باغی انها لذت کامل را ببرید و در اخر تذکر ما به شما بدلیل بارش باران های سیل اسا حتی المقدور ار اتراق در مسیر رود ها و سیلاب ها خود دارای نمایید و به هشدار های هواشناسی در این ایام توجه کامل داشته باشید تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود.

بازگشت به بالا