تلفن : 4646974- 0912
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

شگردهای جدید دلالان در بازار مسکن

? شگرد دلالان مسکن در آشفته بازار قیمت های نجومی

به گزارش خبرنگار نگین نیوز، روز گذشته در گفتگو با یکی از املاکی ها در شهر اندیشه برای پیگیری دلایل افزایش نجومی قیمت مسکن با شگردی جالب، اما غیر اخلاقی برخی دلالان مسکن آشنا شدیم.

در این شیوه دلالان علاوه بر حق کمیسیون ها پول های غیر متعارف دیگری بدون اطلاع فروشنده و خریدار واقعی به جیب می زنند. به عنوان مثال شخصی دارای یک واحد اپارتمان با قیمت واقعی ۱۳۰ میلیون تومان می باشد اما دلالان قیمت آن را ۱۱۰ الی ۱۱۵ میلیون تومان اعلام می کنند و برای آن هم همیشه مشتریان خودی در دسترس دارند که فروشنده نمی داند خریدار معرفی شده خود دلال همدست مشاور فروش است و به راحتی خانه را خریداری کرده و آن را به قیمت حتی بیش از قیمت واقعی به خریداران واقعی مسکن می فروشند!!!

در روش دیگری که البته سود کمتری برایشان دارد و اگر طمع سود بیشتر کنند امکان بر ملا شدن نقشه هایشان وجود دارد آن است که دلال ها خود پول خرید ملک با قیمت پایین توسط شخص ثالث که همدستشان است را ندارند برای همین به عنوان مثال در نمونه قبلی که ملک دارای ارزش واقعی ۱۳۰ میلیون تومان است به فروشنده می گویند ما ملک شما رو ۱۲۰ میلیون فایل می کنیم حالا هرچقد بیشتر فروختیم برای ما، که در این روش در صورت اختلاف کوچک میان قیمت اولیه ۱۲۰ و قیمت فروخته شده به خریدار واقعی مشکلی پیش نمی آید چرا که فروشنده هم به اجبار راضی است اما اگه اختلاف زیاد باشد و فروشنده اصلی به هر طریقی متوجه شود امکان فسخ معامله زیاد است، برای همین است که بسیاری از این دلالان از طریق شخص ثالث که او نیز دلال است به ظاهر به عنوان خریدار واقعی معرفی و به قول معروف بی دردسر ملک را از چنگ فروشنده در می آورند!!!

در این بین هستند املاکی های بسیاری که اخلاق و وجدانشان را برای پول به حراج نمی گذارند و منصفانه در حال خدمت به مردم هستند.